У «Слузі народу» заговорили про можливість переходу до президентсько-парламентської республіки.

У «Слузі народу» заговорили про можливість переходу до президентсько-парламентської республіки

Система в Україні дещо «розрівноважена», зазначив Арахамія

Лідер фракції «Слуга народу« Давид Арахамія припустив повернення конституційного ладу України до президентсько-парламентської республіки.

Про це він заявив в ексклюзивному інтерв'ю «Прямому».

«Дуже багато, до речі, людей в парламенті кажуть про те, що, можливо, нам треба переходити до президентсько-парламентської, а не парламентсько-президентської (форми правління - ред.) Чому вони так думають? Тому що вони бачать, як процеси всередині парламенту робляться, і розуміють, що з такою конфігурацією дуже важко приймати ефективні рішення. А ми ж бачимо, в якому стані взагалі країна знаходиться», - заявив нардеп.

За словами лідера монобільшості, «тут треба ефективність. І завжди ефективність тоді, коли хтось умовно одноосібно приймає рішення, набагато вища, ніж колегіально консенсус знайти. І завжди не win-win виходить в кінці, а lose-lose – знаєте, всі програли, але це компромісне рішення. І от ми таких дуже багато рішень бачимо і приймаємо в парламенті, навіть маючи монобільшість. Тому що навіть в монобільшості є теж групи, і хтось так думає, хтось так думає. І врешті-решт ми приймаємо якісь рішення, а вони не ті рішення, які можна було прийняти, просто виходячи з базових умов і маючи якусь мету».

На його думку, система в Україні дещо «розрівноважена», що заважає нашій державі рухатися вперед зі швидкістю, необхідною для того, щоб наздогнати передові країни Європи та Азії.

«Ну ми ж не можемо це зробити. Це в Конституції записано, що ми парламентсько-президентська республіка. Правильно? Але багато людей, я вам чесно скажу, не в нашій навіть фракції, а з інших фракцій – я чую, вони кажуть, що дійсно наш парламентаризм не є справжній парламентаризм. Тобто у нас розрівноважена трошки система, і вона нам заважає рухатися з тією швидкістю, з якою треба. Бо для того, щоб наздогнати європейські передові країни чи азіатські країни, нам треба рухатися вдвічі-втричі швидше, ніж вони. А ми не можемо з нашою системою прийняття рішень», - пояснив Арахамія.

Згідно з Конституцією 1996 року України була президентсько-парламентською республікою. Зміни, внесені до Конституції під час подій Помаранчевої революції наприкінці 2004 року, передбачали перехід до парламентсько-президентської форми правління з 1 січня 2006 року.

Конституційний суд України (КСУ) 1 жовтня 2010 року визнав відповідні зміни до законодавства неконституційними, мотивуючи це порушенням процедури їх розгляду та прийняття. Таким чином в Україні була поновлена президентсько-парламентська форма правління.

Наприкінці лютого 2014 року, після відсторонення від влади Віктора Януковича Верховна Рада ухвалила закон, яким визнала, що це рішення КСУ є незаконним, повернувши таким чином попередню форму правління.

Новини по темі

Не могут вернуться домой: Украина договорилась с Индией о совместной защите граждан.

В связи с распространением коронавируса в мире Украина договорилась о совместной работе с Индией в защите граждан, которые не могут вернутся домой.

Как только Украина вступит в ЕС, жители Западной Украины лишатся всего – Петр Симоненко.

После вступления Украины в ЕС у жителей Западной Украины, согласно закону о реституции, могут отобрать землю и недвижимое имущество, построенное до 1939 года.

Медведчук о санкциях в отношении Беларуси: полная неадекватность украинской власти.

Вместо обеспечения возврата украинских товаров на рынки России и стран СНГ и развития отношений с ближайшими соседями Украины, наша страна присоединилась к санкциям Евросоюза против Беларуси.

«Слуги Народу» звернулись до правоохоронців з приводу торгівлі посадами в Офісі Президента.

Група депутатів фракції "Слуга Народу" звернулись до правоохоронців з приводу торгівлі посадами за участі посадовців Офісу Президента України. Про це повідомив нардеп Микита Потураєв.

Год после выборов, или Страна Зеленского. Вступление

Вот и прошёл год после первого тура президентских выборов 19-го года. Выборов, на которых внезапно все политики получили отлуп от обычного клоуна, марионетки олигарха, звезды ведущего развлекательного телеканала и сериала про президента. Стране Зе...

Продовжуючи переглядати Цікаві новини (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie