Харчування продуктами з високим вмістом цукру та жиру може погіршувати пам'ять – дослідження.

Дослідження

Австралійські дослідники виявили, що після тижня харчування продуктами з високим вмістом жиру та цукру в людей може погіршитися пам'ять, пише hromadske з посиланням на The Guardian.

Для експерименту вчені набрали 110 худорлявих і здорових студентів від 20 до 23 років. До експерименту їхній раціон складався переважно лише з корисної їжі. Учасників розділили на дві група: перша харчувалися як зазвичай, а друга протягом тижня їла бельгійські вафлі та фастфуд.

На початку та в кінці тижня учасники експерименту снідали в лабораторії. Після цього їх просили пройти тест на пам'ять, а також оцінити, наскільки вони хочуть з’їсти щось шкідливе.

Читайте також: Зміна інтенсивності фізичних вправ покращує різні функції мозку – дослідження

Так, вчені з'ясували, що в учасників другої групи погіршилася робота області мозку гіпокампа, через що погіршується пам'ять. Учасники начебто забували, що недавно поїли і хотіли перекусити знов. За словами науковців, такі результати пов’язані з тим, що вживання фастфуду й іншої шкідливої їжі порушує контроль над апетитом і викликає збої в роботі гіпокампа, який відповідає за формування емоцій.

Також дослідники встановили, що після тижня харчування продуктами з високим вмістом жиру та цукру, учасники надавали перевагу шкідливій їжі навіть тоді, коли ситі.

Читайте також: Рослини на робочому місці можуть допомогти знизити рівень стресу – дослідження

"Складніше відмовлятися від фастфуду, навпаки, хочеться їсти більше й більше, а це призводить до ще більшого пошкодження гіпокампа", – зазначили дослідники.

Науковці вважають, що у довгостроковій перспективі таке харчування сприяє ожирінню та діабету.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitterі YouTube

Новини по темі

Абсолютный ноль близко: молекулы охладили до рекордно низкой температуры.

Физики охладили молекулы до рекордно низкой температуры.

Средство от глистов успешно применили против коронавируса.

Противопаразитарный препарат ивермектин за 48 часов подавил действие коронавируса.

2 3

Сыграй в игру - помоги NASA: агентству нужна помощь добровольцев в создании карты коралловых рифов.

НАСА создает карту коралловых рифов. Но им нужна помощь добровольцев - пользователей, которые будут помогать определять рифы в специальной игре.

Оно живое? У гигантских вирусов нашли признаки живых существ.

Биологи обнаружили у гигантских вирусов признаки живых существ.

От четырех до 20 метров: ученые пересмотрели требования к безопасной дистанции людей из-за коронавируса (Фото).

Безопасная дистанция при ходьбе, беге и езде на велосипеде для Covid-19 оказалась гораздо больше, чем рекомендуемая в большинстве стран.

1 1

Продовжуючи переглядати Цікаві новини (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie