Гончарук обговорив із прем'єром Швеції «Північний потік-2».

<p>Стефан Левен та Олексій Гончарук</p> - Гончарук обговорив із прем'єром Швеції «Північний потік-2»

Стефан Левен та Олексій Гончарук

Фото: Урядовий портал

Функціонування газопроводів на території Європи повинно здійснюватися у чіткій відповідності до норм законодавства ЄС, - заявив прем’єрміністр України

У середу, 4 грудня, прем’єрміністр України Олексій Гончарук зустрівся зі шведським колегою Стефаном Левеном. У ході зустрічі, зокрема мова йшла про «Північний потік-2».

Про це повідомляє Урядовий портал.

«Функціонування газопроводів на території Європейського Союзу повинно здійснюватися у чіткій відповідності до норм європейського законодавства, зокрема, Газової директиви ЄС. Важливо, щоб відносно «Північного потоку-2» країни-члени ЄС не робили жодних виключень. Це є питанням енергетичної безпеки регіону та якості послуг, що надаються на європейському енергетичному ринку», - сказав Гончарук.

Прем’єр України також підняв питання двосторонньої співпраці шведського та українського урядів.

«Уряд України сподівається на підтримку Швеції в рамках Стратегії допомоги для країн Східної Європи на 2021-2027 рр. у створенні по всій території України мережі Офісів європейської інтеграції. Швеція також реалізувала подібний проєкт, коли знаходилася на шляху до вступу в ЄС», - наголосив Гончарук.

Він додав, що ці Офіси стануть простором, де українці зможуть отримувати консультативну допомогу та загалом дізнаватися інформацію про можливості, які надає євроінтеграція громадянам. В Офісах також буде надаватися консультативно-правова допомога з базових питань європейського законодавства.

В свою чергу прем’єрміністр Швеції зазначив, що Україна є одним із найважливіших партнерів Швеції у питаннях співпраці з метою розвитку.

«Для нас важливо надавати підтримку уряду України для здійснення в країні ключових реформ, зокрема, реформи децентралізації. Ми також зацікавлені в зміцненні двосторонньої торгівлі. В Україні функціонує приблизно 90 шведських компаній. Сподіваюся, це число дедалі збільшуватиметься», - сказав Левен.

Крім цього, на зустрічі обговорювали низку інших питань, зокрема початок переговорів щодо укладення угоди щодо так званого промислового безвізу.

«На початку наступного року відбудеться засідання Ради асоціації Україна-ЄС, в результаті якого ми сподіваємося розпочати процес переговорів щодо укладення Угоди ACAA – так званого промислового безвізу. На порядку денному також буде питання секторальної інтеграції у сферах цифрових технологій, енергетики, правосуддя та внутрішніх справ», — зазначив Гончарук.

Раніше повідомлялося, що Конгрес США може передбачити в оборонному бюджеті на 2020 рік введення санкцій проти російського газопроводу «Північний потік-2» в Європу в обхід України.

Згодом ЗМІ дізналися деталі американських санкцій проти «Північного потоку-2».

Новини по темі

Адвокат Трампа оприлюднив матеріали, які «накопав» в Україні.

За словами Джуліані, свідчення показують, що «у 2016 році корупція була настільки масштабною, що Трамп мусив просити про американсько-українське розслідування»

У Казахстані запропонували знову перейменувати місто Алмати.

Алмати – «назва для дуже вузького кола людей»

Штаб Об’єднаних сил відзвітував про ситуацію на ділянках розведення.

На трьох ділянках розведення обстановка стабільна

Президент Туреччини пригрозив США визнати геноцид індіанців.

Ердоган підкреслив, що «винищення індіанців стало ганебною сторінкою в історії США»

Зеленський відвідав концерт «Кварталу 95», де йому заспівали пісню про посадки.

Кварталівці співали пісню про посадки з таким текстом: «Весна пройшла, посадок немає, а взимку - взимку садити не прийнято?»

Продовжуючи переглядати Цікаві новини (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie