Суд в Нідерландах заарештував російські бренди через справу ЮКОСу.

Cуд в Нідерландах наклав арешт на два російських бренди горілки – Stolichnaya і Moskovskaya, які належать Росії через федеральне казенне підприємство «Союзплодоимпорт», пише New Format.

Арешт накладено через відновлену в Нідерландах справу ЮКОСу, в рамках якого колишні акціонери нафтової компанії, які сукупно володіли 70% ЮКОСу, втратили гроші при експропріації та банкрутство компанії.

Третейський суд в Гаазі постановив у 2014 році, що Росія повинна виплатити компенсацію колишнім акціонерам компанії і вказав, що Росія фактично експропріювала ЮКОС у законних власників.

Міжнародний апеляційний суд Гааги навесні 2020 року зобов’язав Росію виплатити понад $ 50 млрд за цим позовом. Але Росія платити відмовляється. У зв’язку з цим колишні акціонери ЮКОСу вже кілька років звертаються до судів США, Франції і Великобританії, Бельгії і Нідерландів з вимогою арешту майна Росії за кордоном.

«Поки Російська Федерація ігнорує рішення міжнародних судів, ми будемо конфіскувати російську державну власність відповідно до закону. Претензія на товарні знаки в Нідерландах – це тільки початок», – цитує NRC слова Тіма Осборна, одного з представників екс-акціонерів ЮКОСу.

Читайте також: Дыра в российском бюджете превысила размер резервного фонда

Права на бренд Stolichnaya і Moskovskaya нідерландський суд остаточно закріпив за Росією кілька місяців тому – в Бельгії, Нідерландах і Люксембурзі. Колись ці права належали бізнесменові Юрію Шефлеру, власнику SPI Group, який в кінці 1990-х років заплатив за 43 відомих бренди, включаючи Stolichnaya і Moskovskaya, всього $ 300 тис. Росія близько 15 років судилася за горілчані бренди, стверджувала, що марки були незаконно приватизовані. До 2015 року вартість тільки Stolichnaya і Moskovskaya досягала, за експертними оцінками, $ 2 млрд.

Позивачами у справі ЮКОСу проти Росії виступають три офшорні структури – Hulley Enterprises, Yukos Universal і Veteran Petroleum, що входили в Group Menatep Limited (GML). Представник GML Джонатан Хілл повідомив РБК, що заарештовані горілчані бренди можуть бути продані на публічному аукціоні у вересні, а виручені від їх продажу гроші підуть колишнім акціонерам ЮКОСу в рахунок погашення компенсації.

Читайте також: Европейские газовые хабы установили новый антирекорд цен на российский газ

Нагадаємо, у липні 2014 року Третейський суд в Гаазі задовольнив позов колишніх акціонерів ЮКОСу і зобов’язав Росію виплатити їм $ 50 млрд компенсації за експропріацію компанії. Тоді ж ЄСПЛ зобов’язав РФ виплатити екс-акціонерам нафтової компанії компенсацію в 1,86 млрд євро і 300 000 євро судових витрат.

Арбітраж постановив, що російська сторона на початку 2000-х років зробила масштабну атаку на ЮКОС і її бенефіціарів, щоб збанкрутувати компанію і заволодіти її активами, а також позбавити політичного впливу її головного акціонера Михайла Ходорковського. Самого Ходорковського в списку позивачів немає.

У 2016 році Окружний суд Гааги задовольнив апеляцію РФ і скасував рішення арбітражу. ЮКОС оголосили банкрутом після того, як засудили Ходорковського в 2005 році. Її активи перейшли до державних російських компаній, зокрема до Роснефти.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitterі YouTube

Новини по темі

В Болгарии придумали, как отказаться от российского бензина.

В Болгарии создадут национальную нефтяную компанию, чтобы обеспечить большую конкуренцию среди АЗС. Это может вытеснить российскую компанию Lukoil Bulgaria, которая контролирует 70% рынка топлива страны.

1

Ритуал первой брачной ночи сильно напугал впечатлительного жениха.

 Мужчину привел в ужас принятый в семье невесты старинный ритуал.

Женщина забыла об атеизме, пережив клиническую смерть.

 Как и многие жители Китая, Сюэ Мей была уверена, что не существует никаких Высших сил.

Православная церковь Греции призвала христиан не заниматься йогой.

Православная церковь Греции выступила с неожиданным заявлением против йоги. Священный синод церкви считает, что телесно-духовные практики в йоге несовместимы с христианством, и в жизни верующего человека таким занятиям не должно быть места.

Астрономы обнаружили в космосе огромные магнитные пятна.

Астрономы Европейской южной обсерватории заявили об обнаружении на поверхности горячих звезд в скоплениях гигантских магнитных пятен.

Продовжуючи переглядати Цікаві новини (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie