Європейська космічна агенція запустить прибиральника на орбіту Землі.

Всього робот забере лише один шматок орбітального сміття, але в агенції сподіваються, що місія відкриє шлях для більш широкої операції з розчищення орбіти. - Європейська космічна агенція запустить прибиральника на орбіту Землі

Всього робот забере лише один шматок орбітального сміття, але в агенції сподіваються, що місія відкриє шлях для більш широкої операції з розчищення орбіти.

Запуск прибиральника ClearSpace-1 запланований на 2025 рік й буде коштувати 120 мільйонів євро

Чотирирукий робот для збору космічного сміття буде запущений в космос Європейською космічною агенцією (ESA). Це буде перша в історії місія з розбору завалів на орбіті, спричинених людською діяльністю.

Як пише The Guardian, запуск ClearSpace-1 запланований на 2025 рік й буде коштувати 120 мільйонів євро. Всього робот забере лише один шматок орбітального сміття, але в агенції сподіваються, що місія відкриє шлях для більш широкої операції з розчищення орбіти. А генеральний директор закликав до створення нових правил, які будуть стосуватися всіх, хто запускає нові супутники. Зокрема, він хоче, щоб власники апаратів несли відповідальність з подальшу утилізацію після завершення експлуатаційного періоду.

«Уявіть собі, наскільки було б небезпечно плавати у відкритому морі, якби всі кораблі, загублені за всю історію, досі плавали на поверхні. Саме така ситуація склалася зараз на орбіті. І їй не можна дозволити продовжуватися», - сказав генеральний директор ESA Ян Вьорнер.

За останні 60 років тисячі тон сміття накопичилися навколо Землі включно з частинами ракет, 3,5 тисячами супутників, які вийшли з ладу, й приблизно 750 тисячами дрібних фрагментів, утворених в результаті зіткнення більших шматків сміття. Ці фрагменти зазвичай обертаються зі швидкістю 20 тисяч кілометрів на годину. Поки орбіта не розчищена від них, загроза зіткнення з космічним сміттям буде зростати. Оскільки тисячі нових супутників будуть вирушати на орбіту. Шматок, який ClearSpace-1 збирається утилізувати, має назву Vespa. Він відчепився на висоті 800 кілометрів над Землею від ракети-носія Vega в 2013 році. Ракета належала ESA. Vespa важить близько 100 кілограмів. Вона завбільшки з невеликий супутник. Цей шматок обрали для утилізації, тому що його форма досить проста, а конструкція добре відома. Тож навряд чи він покришиться, коли робот спробує його схопити.

Новини по темі

В ледниках Тибета найдены вирусы 15000-летней давности.

 Благодаря изменению климата группа ученых обнаружила 28 новых вирусов, которые были заморожены в древних тибетских ледниках.

Розгортати мережі 4G операторам буде легше - рішення Кабміну.

Кабінет міністрів на своєму засідання 24 січня ухвалив постанову, яка містить низку рішень, що полегшують операторам розгортання мереж 4G у регіонах.

Google оголосила дату виходу Android 11

Google представить не тільки мобільну ОС, але і оновлення для смартфонів Pixel

Интересности: Биометрический контроль доступа

В условиях, когда мир становится все более ориентированным на инновации, компании и люди должны обезопасить свое имущество с помощью соответствующего технологич

У Tinder з’явиться кнопка виклику поліції — на випадок невдалих побачень.

Додаток для знайомств Tinder оголосив про впровадження «кнопки тривоги» для виклику поліції, якою можна буде скористатися в разі, якщо на побаченні людина відчує небезпеку.

Продовжуючи переглядати Цікаві новини (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie