Або зрадник, або дурень, або два в одному

Тамара Горіха Зерня

«Голос» оприлюднив «Стратегію холодної деокупації» територій ОРДЛО.

Я упереджена. Я не можу читати такі документи з холодною головою. На першій сторінці «Плану» я розгризла кісточку від фініка. І пломбу. «Візьми себе в руки», – сказала редакція. Зберись, слабачка, – читалось між рядками.
Тому ось.

Першим пунктом Плану йде повне довготривале припинення вогню. Ні, не так. Спочатку ОРДЛО перейменовується у ТОТ ДЛО, це важливо. А вже далі йде «дотримання режиму припинення вогню (бойових дій) тривалістю не менше 6 місяців».

З нашого боку припинення вогню забезпечується відведенням українських військ на 2.5 км по всій лінії розмежування. З боку росії, яка у документі хоробро іменується «державою-окупантом», припинення вогню гарантує іспанський сором. Тобто росії має стати соромно і ніяково, і вони відведуть своїх людей і озброєння, у тому числі важке, з ТОТ ДЛО. Відведення відбудеться під тиском міжнародної спільноти завдяки дипломатичним зусиллям української влади. Я ж кажу, іспанський сором.

Отже, на першому етапі утворюється коридор шириною 5 км (по 2.5 км з кожного боку) вздовж лінії розмежування. Жителі, які опинилися у цьому коридорі, можуть не сумувати. Бажаючих Україна евакуює на свою територію (або на те, що від неї залишиться) з виділенням житла за рахунок бюджету.

Після відведення озброєння (ой, другий фінік. Я так без зубів залишуся), що проводиться під наглядом ОБСЄ, на окуповані території заходить Тимчасова міжнародна адміністрація. Йдеться вже не про смугу розмежування, а про всю територію сєпарських «республік». Після чого, за «погодженням стрін», відбувається «роззброєння й розформування усіх незаконних збройних формувань, мілітарних структур, дислокованих на територіях ТОТ ДЛО, виведення з території ТОТ ДЛО військового та цивільного персоналу держави-окупанта».

По ідеї, цей пункт має завдати нищівного удару і морально зруйнувати «країну-агресора». Але ж Славко вам не звір якийсь, щоб доводити людей до харакірі. Тому у Плані неодноразово підкреслюється, що росія збереже свою присутність і у місії ОБСЄ, яка контролюватиме роззброєння, і у Тимчасовій адміністрації. Так прямо і сказано:

«Участь РФ як держави-агресора у формуванні ТМА (що може легітимізувати та легалізувати її міжнародно-правовий вплив на подальший процес деокупації й реінтеграції) має бути максимально обмеженою».

Не забороненою, не виключеною, не гнаною сцяними тряпками, не обмеженою участю у міжнародному трибуналі зі сторони обвинувачення, а просто «обмеженою».

Я не знаю, чи є смисл читати далі (у мене не так багато пломб).
Тому що люди, мінімально знайомі з ситуацією на фронті, скрутили трубочкою цей документ іще на першому пункті, де «припинення вогню».
Тому що єдиний шанс на звільнення окупованих територій – це масштабна воєнна операція за спільною участю українського та міжнародного контингенту. Тому що єдиний можливий варіант участі росії у такій операції – виключно у ролі мішені.
Тому що всі дипломатичні документи росіяни мають підписувати носом, бо руки зв’язані колючим дротом. І свою згоду на умови капітуляції мають висловлювати муканням і жестами, бо рот зайнятий автоматним дулом. І термін дії таких домовленостей – рівно до моменту присутності автоматного дула під язиком.

А кожен, хто цього не розуміє, – або зрадник, або дурень. Ну або два в одному.

Новини по темі

Разумков о новых назначениях в Кабмине: Премьер не обращался в Раду.

Премьер не обращался в Раду с предложениями изменений в Кабмине.

«Не виправдав довіри»: в уряді анонсували звільнення очільника «Укрзалізниці».

Желько Марчек буде звільнений зі своєї посади через кілька днів, заявив профільний міністр

«Нам приховувати нічого»: мер Миколаєва заявив, що чекає на перевірку МОЗ.

Наприкінці цього або на початку наступного тижня до Миколаєва приїде спеціальна комісія фахівців МОЗ

Прем'єр не звертався до Ради з поданнями на нових міністрів – Разумков.

Спікер парламенту заявив, що поки зарано прогнозувати, що буде або не буде розглядатися на позачерговому засіданні

Кремль використовує російську мову як геополітичну зброю та знаряддя відновлення імперії.

Росія робить усе можливе, щоб утримати наслідки багатовікової русифікації України й усіма засобами спробувати зберегти в Україні тих людей, які свого часу були змушені

Продовжуючи переглядати Цікаві новини (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie