Лікарі розповіли про страшні наслідки депресії

Депресія може провокувати розвиток старечої деменції – у жінок і чоловіків, які страждають від даного розладу, ймовірність розвитку деменції набагато вища, ніж у їхніх однолітків без депресії.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, це підтвердило найбільше шведське дослідження, опубліковане в журналі PLoS Medicine.

За словами вчених, підвищений ризик деменції може зберігатися десятиліттями, хоч і слабшає з часом.

Вчені проаналізували дані 119 386 жителів Швеції у віці старше 50 років, які страждали від депресії. Вони зіставили їх з даними рівної кількості людей без цього діагнозу.

Автори виявили, що протягом середнього періоду спостереження (більше 10 років) деменція розвинулася у 5,7% людей з депресією. Це більш, ніж вдвічі перевищувало показники людей без депресії – 2,6%.

Імовірність розвитку деменції у людей в перші шість місяців після встановлення діагнозу була в 15 разів вища, ніж у їхніх однолітків без депресії. Цей показник швидко зменшувався з часом, але не втрачав значущості навіть через 20 років.

Паралельно дослідники вивчили 25322 пари одностатевих сіблінгів (братів чи сестер) у віці старше 50 років, у одного з яких була депресія, а в іншого – не було. У брата або сестри з депресією в перші шість місяців після встановлення цього діагнозу більш ніж в 20 разів частіше розвивалася деменція. Знову ж таки, цей ризик знижувався з часом, але все ще зберігався впродовж більше 20 років.

Нагадаємо, колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун попередила про атаку смертельної хвороби, яка за прогнозами до 2030 року посяде третє місце серед усіх захворювань. Депресією буде хворіти кожен третій в країнах з низьким рівнем доходу та кожен другий у країнах із середнім рівнем доходу.

Раніше науковці встановили, що депресивний стан негативно позначається на процесах старіння мозку, значно прискорюючи їх. Про це заявили співробітники Єльського університету. Вони провели масштабне клінічне дослідження. Вчені просканували мозок добровольців. Це дало можливість зрозуміти, що синаптична щільність і кількість з’єднань в мозку людей, які страждають від депресії, набагато менше, ніж у здорових.

Нагадаємо також, болгарський психолог Бісера Борисова попередила, що депресія може бути одним з факторів, що спонукають людину до самогубства, але далеко не слід робити прямий зв’язок між депресією і суїцидом. Борисова пояснила, що депресія не є єдиною можливою причиною, чому людина може почати думати про закінчення життя.

Новини по темі

Ученые рассказали о преимуществах мужчин в старости.

 Известно, что женщины в целом живут дольше, чем мужчины, но у мужчин есть преимущество с приходом старости.

Гончарук запевняє, що у санаторії в Нових Санжарах усі здорові.

Прем’єр запевнив, що у мешканців Нових Санжарів, які протестували проти розміщення евакуйованих у санаторії, не має бути жодних підстав для хвилювань

«Ситуація спокійна»: голова Полтавської ОДА розповів про розміщення евакуйованих з Уханя.

Усіх евакуйованих розмістили в медичному центрі Нових Санжар

Защитит сердечко: миндаль снижает кровяное давление и улучшает кровоток.

По словам специалистов, антиоксиданты миндаля играют важную роль в защите от сердечных заболеванийю

Нездоровая, но вкусная пища портит фигуру и ухудшает память - ученые.

Продукты с высоким содержанием жиров и углеводов, включая сахар, приводят к ухудшению памяти

Продовжуючи переглядати Цікаві новини (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie