Електронна система охорони здоров’я отримала атестат відповідності КСЗІ.

Норми комплексної системи захисту інформації - лише частина політики безпеки eHealth. Про це повідомили у прес-службі МОЗ України.

Архітектура системи пройшла міжнародну експертизу і побудована таким чином, щоб виключити варіант найменшої маніпуляції. eHealth - одна з небагатьох систем в Україні, в якій реалізовані найсучасніші засоби захисту, серед яких: використання користувачами кваліфікованих електронних підписів (КЕП), відокремлене зберігання медичних та персональних даних, алгоритми, що забезпечують цілісність даних та інші.

Центральна база даних eHealth знаходиться в захищеному датацентрі в м. Києві, який також має комплексну систему захисту інформації з підтвердженою відповідністю.

На сьогоднішній день, в електронній системі охорони здоров’я відбувається:

  • реєстрація закладів охорони здоров’я;
  • реєстрація облікових записів лікарів, головних лікарів;
  • різні користувачі мають різні права в системі - внесення, перегляд інформації, внесення змін та доповнень до неї;
  • виписка електронного рецепту за програмою “Доступні ліки”;
  • створення, внесення, перегляд та обмін деклараціями про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу, рецептами, направленнями, медичними записами, іншою інформацією та документами;
  • збереження, автоматичне резервування і відновлення даних;
  • підпис кваліфікованим електронним підписом всіх документів, що вносяться до Центральної бази даних медичними працівниками.

В основу архітектури системи покладений принцип орієнтованості на пацієнта. Тобто дані накопичуються навколо єдиного облікового запису пацієнта. Згодом пацієнт зможе самостійно керувати доступом до таких даних.

За замовчуванням, доступ до медичних даних пацієнта матиме лікар первинної ланки, з яким пацієнт підписав декларацію. Лікарі-спеціалісти матимуть змогу отримати доступ до окремих епізодів медичної допомоги лише за направленням його лікаря первинної ланки. В подальшому в системі буде реалізований функціонал, що дозволятиме пацієнту самостійно керувати доступами до власних даних через електронні кабінети пацієнтів, які можуть бути реалізовані в тому числі у мобільних пристроях.

Медичні дані, що зберігатимуться в електронній системі охорони здоров’я, є більш захищеними, у порівнянні з існуючими картками пацієнтів на паперових носіях в закладах охорони здоров’я.

Раніше була проведена величезна робота з побудови систем захисту даних. Важливими її етапами були експертні дослідження та отримання експертних висновків про відповідність програмного забезпечення центральної бази даних, засобів криптографічного захисту, розробка та затвердження разом з ДССЗЗІ вимог до електронних медичних інформаційних систем.

Попереду ще багато роботи у напрямку захисту інформації, адже норми комплексної системи захисту інформації - це лише частина політики безпеки, яка активно розвивається та оновлюється відповідно до появи нових можливих загроз у сфері кібербезпеки.

Новини по темі

Заборона спалювання сухої рослинності: у Львові депутати підтримали петицію.

На засіданні Львівської міської ради розглянули петицію «Про заборону спалювання сухої рослинності». Відтак, це питання підтримали 42 депутати. Про це інформує прес-служба ЛМР.

Усіх охочих запрошують взяти участь в екологічній акції «Мільйон дерев за 24 години» .

Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації інформує, що органи місцевого самоврядування, підприємства, громадські організації та всі охочі можуть долучатися до Всеукраїнського екологічного проєкту «Озеленення України» та акції...

У Львові затвердили Програму підтримки обдарованої молоді Львова.

Сьогодні, 13 лютого, на сесії ЛМР затвердили Програму підтримки обдарованої молоді м. Львова. Проект такої програми розроблений з метою створення належних умов для виявлення та підтримки обдарованої молоді, розвитку її інтересів, схильностей та об...

Для представників ОТГ Львівщини провели навчання з розвитку соціальних послуг.

Упродовж 18-19 лютого Служба у справах дітей Львівської облдержадміністрації за експертної підтримки Проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), Agriteam Canada Consulting Ltd у конференц-залі готелю «Дністер», провела дводенний навчальн...

У Львові журналісти та поліцейські покращують навички комунікації.

Інформаційно-практичний семінар «Співпраця підрозділів Національної поліції та засобів масової інформації», що відбувся сьогодні, 20 лютого, був організований за сприяння регіонального представництва Консультативної місії Європейського Союзу у Льв...

Продовжуючи переглядати Цікаві новини (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie