Знайшли скіфський меч, якому 2,5 тис. років

Житель Липової Долини на Сумщині Олександр Литовченко знайшов у землі скіфський меч - акінак. Чоловік передав знахідку до майбутнього музею історичної зброї, що планують відкрити у Броварах на Київщині.

Меч є однокомпонентним - зробленим із цільного шматка заліза. Руків'я переплітали шкірою. Над знахідкою не працювали реставратори, її лише очистили від ґрунту, повідомляє спільнота Ukraine Arms and Armour Collection, передає gazeta.ua.

"Дякую сумлінній людині за передачу артефакту до майбутнього музею історичної зброї. Він не дозволив собі продати це посередникам, що розпорошують і вивозять нашу історію", - йдеться в дописі.

Також на фотографії видно, що окрім меча вдалося знайти й вістря давнього списа.

Новини по темі

День в історії - народився авіаконструктор Ігор Сікорський.

6 червня 1889 року у Києві народився авіаконструктор Ігор Сікорський (1889-1972).

Арештували під час молитви: як радянська влада розправилась із Климентієм Шептицьким.

5 червня 1947 року був арештований радянські спецслужби арештували Архімандрита Української греко-католицької церкви 78-річного Климентія (графа Шептицького). Арешт здійснили у келії праведника в Унівській Лаврі під час вечірньої молитви.

1

День в історії - народився останній Президент УНР в екзилі Микола Плав'юк.

5 червня 1925 року у селі Русові Снятинського повіту (нині - Івано-Франківська обл.) в селянській родині народився Микола Плав’юк, політичний і громадський діяч в еміграції, останній Президент УНР в екзилі, п'ятий Голова ОУН, Голова Правління Фунд...

2

Продовжуючи переглядати Цікаві новини (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie