У Львові презентували виставку з нагоди відзначення проголошення Акту Злуки.

Як повідомили Гал-інфо у прес-службі Львівської ОДА, проголошення Соборності Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки 22 січня 1919 року є історичним актом об’єднання українських земель в єдину державу.

Акт Злуки увінчав столітні прагнення українців, розділених і поневолених Російською та Австро-Угорською імперіями, жити в єдиній незалежній державі. Український народ отримав можливість об'єднатися на своїй землі в цілісній Україні.

З нагоди відзначення проголошення Акта Злуки між УНР і ЗУНР підготовлено тематичну виставку, яка опублікована на офіційному сайті Державного архіву Львівської області.

Основу виставки становлять статті із часописів ʺУкраїнаʺ, ʺГолос Калушаʺ, ʺНова Радаʺ, ʺСтрийський вістникʺ та ʺРеспублікаʺ. Інформативним є екземпляр часопису ʺВістник державних законів Західної области Української Народної Республікиʺ від 31 січня 1919р. Важливими джерелами, у яких відображено процес Соборності є привітання центрального комітету Української національно-демократичної партії, розпорядження Державного секретаріату внутрішніх справ та Самбірської окружної військової команди, протокол зібрань вчителів Рудківщини, повідомлення про скликання Національної Ради в Станіславові та інші.

Події січня 1919 р. сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. Акт Злуки уособлює споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став виявом волі українців до етнічного та територіального визнання, свідченням самоідентифікації та становлення нації.

Нагадаємо, як повідомляло Гал-інфо, у День Соборності України на Личакові вшанували пам'ять Героїв.

Новини по темі

Учні СЗШ №3 м.Трускавця відсвяткували Жирний-Масний четвер

Масний четвер — у християнському календарі останній четвер перед Великим постом. Про це сьогодні, 28 лютого, нагадали Гал-інфо у прес-службі Дрогобицької міської ради.

Мешканців Золочева познайомлять з постаттю Бориса Возницького”.

У Золочеві відбудеться презентація книги “Собор Бориса Возницького”.

Володимир-Волинський отримав туристичний логотип і гасло міста.

З метою розвитку туристичної галузі у Володимирі-Волинському, популяризації міста в Україні та за її межами, покращення використання його історико-культурного, економічного, наукового та соціального потенціалу в міській раді затвердили туристичний...

Маємо зробити так, аби Лесі Українки було багато, а її голос чули звідусіль.

Світові варто дізнатися про Лесю Українку не хрестоматійну, із набором дозволених іще радянською критикою емоцій, а справжню

Сильна історія та заплутана екранізація: рецензія на фільм «Черкаси» .

Це реальна історія про український тральщик, який захопили російські війська в Криму в березні 2014. Стрічку створили за підтримки Держкіно, її бюджет склав 40 мільйонів гривень.

Продовжуючи переглядати Цікаві новини (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie