Максим Колиба: Зброя – це все, що виконує функцію зброї.

Пам’ятаєте, що таке «гроші»? Саме поняття. Гроші – це все, що виконувати функцію грошей.

Так ось те саме можна застосувати до зброї. Зброя – це все, що виконує функцію зброї. Тобто – вбиває, нищить, травмує, ранить, перешкоджає подальшій ефективності противника або ворога.

А тепер ходімо далі. Крім самої зброї (фізичного знаряддя вбивства) можна згадати про такі речі в умовах війни відкритої або ж прихованої.

Гуманітарна політика – зброя:

  • Культура (мистецтво усне, писемне, малярське, співоче, і т.д., поведінка індивідів, що об’єднується під спільний знаменник) – діє поступово, проте глибоко. Об’єкт, що сприймає чуже мистецтво, приймає його до свого життя, згодом ототожнює своє сприйняття світу з ним. Менталітет, що був чужим, сприймається як «свій». Протидія агресії з боку представника носія такої культури різко знижується. Вже самим сприйняттям чужої культури як «своєї» здійснюється асиміляція. Згодом, під впливом культурних чинників виростають покоління своєрідних «яничар», що приймають ворога як рятівника та друга. Культурні чинники вбивають націю та менталітет спільноти неагресивно, з відкладеними в часі результатами.
  • Права людини. Посилання на «універсальність» прав людини як до істини знижує протидію агресії, оскільки закликає до «правильної» поведінки. Таким чином, при зневажанні прав людини ворогом, ви будете їх дотримуватись. Відповідно, - виникають нерівні умови сторін.
  • Історія. Спільна історія може використовуватись з такою самою метою. Викривлення фактів, підміна понять (з застосуванням попередніх пунктів) впливає на зниження обороноздатности. Початкове протистояння знищується постійним створенням паралельного минулого, якого насправді не було. Причини початкового спротиву агресії стираються, сам спротив стає нелогічним.
  • Мова. Хоч це може стосуватися і пункту першого, проте саме мова є носієм менталітету. Знищенням мови або її пошкодженням (злиттям двох мов, уніфікацією норм) робиться незагоєна рана народу. Втрата природнього розуміння етимології (походження) слів та конструкцій знищує можливість передачі значення явищ чи дій з покоління до покоління. Перекази, легенди чи просто історії втрачають колорит, нівелюються. Міфи та героїчні події втрачають зміст, знищується ідентичність народу.
  • Неправдиві новини, фейки. Незалежно від користувачів новин, використовуються або для розпалювання негативних почуттів власних прихильників (як «розіп’ятий хлопчик» для русскомірців) або ж створення ворожого середовища в тилу противника (як перевернутий прапор в Україні, «обурливі» новини про скасування вітання «Слава Україні» в армії). Понижує рівень критичного мислення, відповідно – взагалі сприйняття реальности. Згодом люди перестають орієнтуватись в подіях, чим створюють хаос, що цілком підходить для подальшого захоплення країни агресором.
  • Корисні ідіоти. Активні громадяни, що або через фанатичність, або через відсутність критичного мислення, здатні знищити супротивника (часто – видуманого) всередині своєї спільноти, чим понижать оборонну здатність.
  • Недалекі люди. Неактивні громадяни, що подібні до корисних ідіотів, проте їхня діяльність полягає в поширюванні фейків та звинувачень проти усіх навколо. На них добре діють фіктивні новини, а також культурна політика. Легко створити внутрішнього ворога, чим знову-таки полегшити роботу для агресії.

Люди – зброя:

Крім саме ворожих комбатантів або найманців чи шпигунів, можуть використовуватись також:

Це – далеко не вся зброя, і не деталізована, і без прізвищ.

Проте це все варто брати до уваги як президенту, уряду, депутатам різних рівнів, так і звичайним громадянам. Це все зараз застосовується проти нас.

Будьмо уважні.

---

Телеграм-канал https://t.me/kolybabloginfo

Блог https://mkolyba.wixsite.com/kolybablog

Новини по темі

Авторитарний ідіотизм

Влада, яка не змогла забезпечити громадянам доступні захисні засоби, в умовах реального збідніння населення, переходить межі істерії та маразму. Закрити, заборонити, штрафувати! Цей совок глибоко сидить в головах влади, незалежно від її прогресивн...

1 72

Зеленський не тільки не припинив війну, але й погіршив ситуацію, – волонтер.

Від обстрілу Верхньоторецького було поранено цивільну жінку. Це не в перший раз за цей рік поранили цивільного. Загалом, за це півріччя правління Зеленського у нас вбитих та поранених більше ніж за аналогічні періоди в 2018-му, 2019-му роках.

Державний переворот, якого ми не помітили

Уряд своїм актом обмежив наші права і свободи, порядок і випадки обмеження яких чітко встановлені Конституцією. Цих випадків ЛИШЕ два: надзвичайний та воєнний стан, який вводить своїм указом Президент і затверджує своїм рішенням Верховна Рада. 

Коронавирус переделывает политику

Правительства и президенты во всем мире сейчас принимают очень сложные решения. Среди положительных эффектов пандемии может оказаться возвращение государства. Политические лидеры, правые, левые, демократические и не очень, какими бы ни были их пре...

Віталій Портников: Козак змусив Єрмака зіграти в улюблену гру маніпуляторів.

Відмова від створення "консультативної ради" дає можливості Росії звинуватити Францію, Німеччину та Україну в "блокуванні" мирного процесу і виправдати подальші кроки по фактичній анексії Донбасу, які здійснюються на тлі епідемії нового коронавірусу.

Кто же хам?

Киевская Русь Чат

КУДА ПРОПАЛ ЛУГАНСКИЙ?!

Андрей Луганский

Продовжуючи переглядати Цікаві новини (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie