«ЄС» вимагає розгляду антикризових законопроектів і виходу керівництва ВР із режиму політичної самоізоляції.

Влада продовжує демонструвати некомпетентність і дилетантизм. За два місяці так і не було вжито ефективних заходів для локалізації епідемії. Система охорони здоров’я й досі не забезпечена усім необхідним. Незахищеними поки що залишаються навіть ті, хто на першій лінії боротьби з вірусом, – лікарі.

Замість ефективних дій влади – каральні заходи проти простих українців за невиконання часом безглуздих або нереалістичних настанов. Не притягнуто до відповідальності тих, хто вивіз маски, натомість хочуть штрафувати тих, хто не зміг купити бодай одну.

Зроблено лише кілька тисяч тестів. Це – кричуще замало для виявлення реальної кількості хворих чи носіїв вірусу, зате достатньо для прикрашеної статистики та переможних відосиків.

Не розроблено стратегії з підтримки економіки і тих її секторів, які найбільше постраждають від карантинних заходів, – зокрема, самозайнятих, малого і середнього бізнесу, тощо.

«Європейська Солідарність» закликає керівництво парламенту не усуватися від відповідальності за ситуацію в країні, вийти з глибокої політичної самоізоляції, згадати про те, що у нас парламентсько-президентська республіка. Слід відпрацювати питання підготовки позачергово засідання Верховної Ради, на якому вже цього тижня мають бути терміново вирішені нагальні для країни питання.

Необхідно усунути всі перешкоди для відновлення співпраці з міжнародними фінансовими структурами. Насамперед має бути ухвалений в цілому закон про банки – попри 6000 поправок, поданих політичними силами, які хочуть організувати дефолт.

Треба внести зміни до бюджету, які реально підтримають людей та економіку через скорочення видатків на функціонування влади і правоохоронних органів, – замість скорочення видатків на освіту, культуру і безпідставного урізання бюджетів громад, на яких лежить значна частка відповідальності за боротьбу з коронавірусом.

Швидке відновлення економіки після пандемії не станеться саме собою, якщо не буде належним чином підготовлене на основі визначення точок зростання і чіткої стратегії, яка у влади відсутня. Рухів багато, галасу й метушні теж, а стратегії – як не було, так і немає.

Але, крім участі в робочих групах щодо законодавчих змін, готові працювати на постійній основі і в антикризовому штабі, якщо такий десь існує. Про таку готовність інформували владу ще позаминулого тижня. Як і про наявність в української опозиції серйозних стратегічних пропозицій із подолання кризи та відновлення зростання, якими ми готові ділитися з владою.

Слід зробити корективи у невмотивовані карантинні обмеження і штрафні санкції, як наприклад, штрафи у 17 тисяч гривень для пенсіонерів за неносіння масок в умовах, коли їх немає в аптеках, а ціна на них в інтернет-магазинах – просто захмарна. Потрібні рішення, які допоможуть привести норми карантину у відповідність до реалій України і обмежать тиск на права та свободи громадян.

Ми вимагаємо від влади адекватних дій з протидії поширенню коронавірусу, а не показушних шоу. Боротися потрібно з вірусом, а не з людьми.

Джерело

Новини по темі

Рейтинг Путіна впав. Його знову підніматимуть війною в Україні?

Після намагань обнулити попередні терміни Президента Росії, почав обнулятись сам рейтинг Путіна. 25% за даними опитування "Левада-Центр" – такого не було ще ніколи. І власне, – це проблема для нас, яка могла б бути перемогою.

1 2

Інформаційні війни розгортаються по однаковим сценаріям.

В дампі Рапопорта, який нещодавно викладено Центром Миротворець, є дуже цікавий епізод про те, як кремлівські політтехнологи мочили Навального. В АП путєна це розглядали як фактор ризику і розробили цілий медіаплан протидії, засвітивши в ньому сво...

Публицист: Благодаря Медведчуку вопрос биолабораторий США будет рассматривать ООН.

Американские биолаборатории рассматриваются Пентагоном как производители биологического оружия. Так публицист Дмитрий Скворцов в колонке на сайте «Корреспондент» прокомментировал официальный ответ Минздрава о деятельности бактериологических лабора...

1

Владислав Дзівідзінський: Зеленський серйозно зайнявся антирейдерством Центренерго.

Публічне акціонерне товариство «Центренерго» є одним з найбільших сучасних підприємств електроенергетичної галузі країни і єдиною в Україні державною енергогенеруючою компанією, що має вагомі конкурентні переваги та значний потенціал розвитку. Осн...

1

Петро Олещук: Чому ситуація з «Центренерго» - це важливо.

Цього тижня відбулася подія, яка залишилася непоміченою для широкого загалу, але, тим не менше, має серйозне значення як для актуальної політики, так і для недалекого майбутнього. Мова про повернення державі контролю над компанією «Центренерго», я...

2 2

Продовжуючи переглядати Цікаві новини (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie