У МВФ озвучили три сценарії розвитку економіки України.

Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман - У МВФ озвучили три сценарії розвитку економіки України

Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман

Серед першочергових сфер, де Україна особливо відстає від країн Європи, представник МВФ назвав судову систему, верховенство права, товарні ринки і фінансовий сектор

У Міжнародному валютному фонді описали три сценарії можливого розвитку України: від найуспішнішого - з повним реформуванням, до середнього - з частковими реформами, і до найпесимістичного - з відкатом реформ.

Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.

Перший сценарій передбачає повне реформування (подолання відставання, ринок землі без обмежень) і зростання ВВП 6% щорічно, що дозволить населенню стати багатшими на 60% за 20 років, і досягти сьогоднішнього рівня Польщі приблизно в 2038 році.

Другий варіант - часткові реформи (збереження розриву в судовій системі і ринок землі з обмеженнями) і зростання на 4%, що зробить населення найбагатше на 20%.

У третьому сценарії - відкат реформ (без ринку землі) і зростання темпами до 1,5% - населення через 20 років стане на 20% біднішими, ніж сьогодні, вважає Люнгман.

Згідно представленої презентації, нинішній темп реформ в Україні - це сценарій між другим і третім.

Серед першочергових сфер, де Україна особливо відстає від країн Європи, представник МВФ назвав судову систему і верховенство права (рівень корупції, захисту прав власності), товарні ринки (рівень конкуренції і регулювання) і фінансовий сектор (доступ до фінансування, стійкість банків).

Серед інших секторів, де також є відставання, проте не таке значне, Люнгман вказав торгівлю і відкритість (тарифи і нетарифні бар'єри), R&D, оподаткування і ринок праці (хоча по ринку праці, відповідно до поданої ним презентації, позиції України виглядають краще, ніж в Польщі).

Нагадаємо, група експертів МВФ приїде до Києва для проведення технічних обговорень.

До слова, на полях 56-ї Мюнхенської конференції з питань безпеки президент України Володимир Зеленський зустрівся з директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Крісталіною Георгієвою.

Також раніше Нацбанк оновив макропрогноз на 2020 рік.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Новини по темі

Звільнений міністр фінансів вимагав відставок Нефьодова і Верланова (документи).

Уманський пропонував покласти тимчасове виконання обов'язків Верланова на його заступника Михайла Титарчука, а обов'язків Нефьодова - на Роберта Зелді

Німці через коронавірус дізналися, що означає дефіцит товарів.

У супермаркетах обмежили продаж мила, туалетного паперу, а також рису, макаронів та борошна

Назван новый старейший мужчина на земле. Он пережил пандемию испанского гриппа

Мужчина пережил пандемию испанского гриппа, но в самоизоляции оказался впервые

Київ затягує димом: навколо міста горять торфовища (фото, відео).

У чотирьох районах Київщини горять торфовища

На Вінниччині чоловік вчинив близько десятка крадіжок.

Поліція затримала підозрюваного у скоєні злочинів

Продовжуючи переглядати Цікаві новини (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie