69% українських компаній знадобиться до 1 року, аби відновитися від карантину.

Про це йдеться у результатах опитування "ЄБА", пише "Громадське".

Так, 20% українських підприємців, опитаних "ЄБА", повідомили, що для відновлення своєї діяльності після карантину їм знадобиться 6 місяців, 39% - близько 1 року, 17% - 2 роки. Ще 7% підприємців повідомили, що відновити рівень своєї ділової активності та доходів до того рівня, який був до карантину, їм знадобиться більше 2 років.

"Очевидно, що протягом наступних одного-двох років нам доведеться розбиратися з наслідками цієї вимушеної зупинки роботи бізнесу та працювати в посиленому режимі. Будемо сподіватися, що епідеміологічна ситуація буде сприятливою, і компанії зможуть вже зараз перейти до етапу відновлення без повторення карантинного сценарію", - повідомила виконавча директорка "ЄБА" Анна Деревянко.

Відновити свою роботу вже з 22 травня готові 35% опитаних компаній, ще 34% - у червні. 42% опитаних компаній повідомили, що планують запровадити гнучкий графік роботи для своїх співробітників, а 13% рекомендуватимуть працівникам працювати з дому.

"Базуючись на досвіді останніх декількох місяців, 62% директорів повідомили, що розглядають варіант повної чи часткової зміни режиму роботи на віддалений на постійній основі. Більшість з них готові дозволити до 50% персоналу працювати віддалено", - зазначають у "ЄБА".

62% опитаних компаній заявили, що не зменшували зарплат своїм працівникам на період карантину. Знижували зарплати 23% компаній. Лише 7% компаній повідомили, що навіть збільшили зарплати своїм працівникам.

82% підприємців зазначили, що не скорочували персонал через карантин, 8% повідомили, що навіть шукали нових працівників. Близько 11% підприємців зазначили, що скоротили персонал.

Читайте також: Рада "пригальмувала" проєкт щодо запобігання надмірному тиску на суб'єктів господарювання

Новини по темі

Нацбанк посилив гривню до 26,80

Національний банк України на середу, 3 червня 2020 року, посилив офіційний курс гривні на 2 копійки – до 26,7955 грн за долар проти 26,8181 грн за долар у вівторок, 2 червня.

Чеська економіка скоротилася через коронавірус менше, ніж очікувалося.

Падіння виявилося дещо меншим, ніж прогнозували раніше. Так, згідно з попереднім прогнозом Офісу статистики Чехії, економіка країни мала скоротитися на 3,6%.

1

64% компаній спостерігають зниження доходів через коронавірус - опитування.

Серед ключових довгострокових занепокоєнь бізнесу, зокрема, - економічний та споживчий спад (80%), політична та макроекономічна стабільність (51%), неможливість виконання бізнес-планів (36%) та повторний спалах COVID-19 (36%).

3

Українські екснардепи, олігархи та держслужбовці: опубліковано документи офшорів на Багамах.

Чотириста тисяч документів із реєстру юридичних осіб Багамських островів потрапили у публічний доступ, "українська частина" багамського архіву містить дані про майже 60 фірм.

Уряд Франції цьогоріч очікує падіння ВВП на 3% більше, ніж прогнозувалось.

Уряд Франції прогнозує падіння ВВП у 2020 році на рівні 11% проти 8% прогнозованих раніше.

Продовжуючи переглядати Цікаві новини (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie