У НКРЕКП пояснили, як можна вирішити проблему «зеленого» тарифу.

Про це в інтерв'ю "Бізнес.Цензору" сказав голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг Валерій Тарасюк, пише "Укрінформ".

"Я не хочу скочуватися в критиканство, але об'єктивно у нас високий "зелений" тариф. Я просто констатую факт. Таку частку "зеленої" генерації, яку ми маємо зараз, економіка не може собі дозволити. На сьогодні у нас введено в експлуатацію 7 ГВт "зелених" потужностей. Ще на 12 ГВт видано Pre-PPA (попередній договір про продаж електроенергії за зеленим тарифом - ред.)", - зазначив Тарасюк.

За його словами, якщо підсумувати ці потужності, то вони більше нашого пікового споживання сьогодні - близько 16 ГВт.

"Через цей дисбаланс при нинішній ціні електроенергії ми не здатні виплачувати існуючий "зелений" тариф ... Ми бачимо можливість стабілізувати фінансову складову системи в разі урізання "зеленого" тарифу на 30% для СЕС і 15% для ВЕС, а також скасування пільги на перші 100 кВт-год на місяць для населення. В іншому разі, щоб виплатити компенсацію "зеленої" генерації, мають бути набагато вищі: або ринкова ціна електричної енергії, або тариф НЕК "Укренерго". Але такий рівень не буде прийнятним для промислових споживачів", - додав Тарасюк.

За його словами, комісія бачить умовний коридор оптової ціни електроенергії на рівні 1,2 - 1,4 грн за кВт-год. При цьому, споживачі пропонують коридор в 1,0 - 1,2 грн за кВт-год, а теплова генерація хоче 1,4 - 1,6 грн за кВт-год.

"Ще раз. Я не виступаю проти "зеленої" генерації. Я виступаю за збалансованість системи. Теоретично, якщо економіка витримує такий обсяг "зелених" потужностей і розмір "зеленого" тарифу, можна нічого не міняти. Але, на жаль, економіка не витримує", - додав Тарасюк.

Читайте також: Рада підтримала в цілому законопроєкт щодо безпеки ядерної енергетики

Новини по темі

​​У понад 20% фрілансерів знизились доходи під час карантину.

"Виживуть тільки фрілансери" - таку фразу можна було часто побачити на просторах Інтернет - мережі на початку введення карантинних обмежень, але чи збігається це з дійснюстю? Результати опитування покажуть як фрілансери провели карантин.

1

Нацбанк посилив гривню до 26,80

Національний банк України на середу, 3 червня 2020 року, посилив офіційний курс гривні на 2 копійки – до 26,7955 грн за долар проти 26,8181 грн за долар у вівторок, 2 червня.

Чеська економіка скоротилася через коронавірус менше, ніж очікувалося.

Падіння виявилося дещо меншим, ніж прогнозували раніше. Так, згідно з попереднім прогнозом Офісу статистики Чехії, економіка країни мала скоротитися на 3,6%.

1

64% компаній спостерігають зниження доходів через коронавірус - опитування.

Серед ключових довгострокових занепокоєнь бізнесу, зокрема, - економічний та споживчий спад (80%), політична та макроекономічна стабільність (51%), неможливість виконання бізнес-планів (36%) та повторний спалах COVID-19 (36%).

3

Українські екснардепи, олігархи та держслужбовці: опубліковано документи офшорів на Багамах.

Чотириста тисяч документів із реєстру юридичних осіб Багамських островів потрапили у публічний доступ, "українська частина" багамського архіву містить дані про майже 60 фірм.

Продовжуючи переглядати Цікаві новини (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie