Снєгирьов: Спроба продемонструвати соціальну захищеність медперсоналу під час епідемії зіграла протилежний ефект і засвідчила нефаховість законотворців.

Верховна Рада cхвалила закон, за яким українським лікарям, які працюватимуть з хворими на коронавірус, платитимуть менші надбавки до зарплати, ніж передбачалося попередніми законодавчими нормами.

Нагадаю, очільник парламентського комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький заявив, що медичним працівникам, які працюють з людьми захворілими на коронавірус, будуть виплачуватись надбавка до зарплати до 200%.

А вже 17 березня Верховна Рада ухвалила проєкт Закону №3219 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)". Він передбачає 200% надбавку до зарплати лікарям, які працюють у зоні ліквідації епідемії коронавірусу.

Читайте також: Запровадження надзвичайного стану зменшить навантаження на систему охорони здоров’я – Ляшко

Утім, варто зауважити, що подібні надбавки вже були передбачені ухваленим 2 червня 2003 року Наказом №145 Міністерства праці і соціальної політики "Про умови оплати праці медичних та інших працівників за період роботи по ліквідації епідемій і спалахів з інфекційних хвороб, а також в осередках особливо небезпечних і небезпечних інфекційних хвороб". Згідно з цим документом, доплати лікарям за роботу в зоні епідемії, становлять 300%.

Як повідомив глава Національної медичної палати України (НМПУ) Сергій Кравченко, прийняття даного документа було ініційовано саме Радуцьким. Але як виявилося, глава комітету навіть не знає про існування чинного нормативу.

Таким чином, виникають запитання щодо рівня компетенції людей, які готували законопроект з протистояння COVID-19. А саме – голови Комітету Верховної Ради з питань здоров’я і нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайла Радуцького.

Читайте також: Даниленко: Якщо лікарі масово перестануть виходити на роботу, ми отримаємо не Італію, а мільйони заражених і масові смерті від пневмонії вдома

Тож відтепер замість передбачених 300%, лікарям платитимуть 200%. Спроба продемонструвати соціальну захищеність медичного персоналу зіграла протилежний ефект і засвідчила нефаховість людей, які готують відповідні законопроекти.

А тим часом тисячі українців, які прибувають в Україну з Італії та Польщі, не відправляють на обов’язковий 14-денний карантин. Це свідчить про високий ризик поширення коронавірусу в країні та неготовність держави ефективно протистояти пандемії.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Новини по темі

Фазы луны в апреле 2020: лунный календарь

Лунный календарь позволит вам быть в курсе того, какая в данный момент Луна, и какая фаза Луны.

«Точно я и дети»: Лабрадор безуспешно прятался от девяти любвеобильных щенят и насмешил Сеть.

Золотистый ретривер по кличке Уинстон недавно стал дядей — его сестра родила девять очаровательных щенят. Когда малыши подросли, то сразу выбрали Уинстона в качестве объекта для мучений

Останется с нами навсегда: ученый шокировал заявлением о COVID-2019.

 Полностью победить COVID-2019 уже не получится

Синоптик:  Первое апреля в Украине будет  сухим и солнечным.

1 апреля, в среду, Украине ожидается сухая и солнечная погода.  Дневная температура воздуха  в среднем по стране прогнозируется от +4 до +9 градусов

Украинка снимает звезд на веб-камеру во время карантина (фото).

«Пройти через это мы сможем, если будем слышать себя и друг друга», - говорит фотограф

Продовжуючи переглядати Цікаві новини (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie