ПАРЄ відкрила процедуру моніторингу через судову реформу в Польщі.

Парламентська асамблея Ради Європи проголосувала за відкриття процедури моніторингу за функціонуванням демократичних інститутів Польщі. Причина такого рішення — судова реформа в країні, яка загрожує незалежності судової гілки влади. Про це йдеться у резолюції ПАРЄ.

У документі зазначається, що останні реформи польської влади «завдають значної шкоди незалежності судової влади та верховенству закону».

Тепер Польща приєднається до числа 10 інших країн, які перебувають під моніторингом ПАРЄ, що зокрема передбачає візити спостерігачів ПАРЄ, постійний діалог з владою та періодичне оцінювання, як країна виконує свої зобов’язання перед Радою Європи.

Польща стала першою країною ЄС, яка стала предметом моніторингу через порушення демократичних стандартів.У резолюції, зокрема, згадується законопроtкт, який польський парламент ухвалив 23 січня. Він передбачає покарання суддів, які ставлять під сумнів законність судових рішень та кадрові призначення. ПАРЄ закликала президента Анджея Дуду не підписувати цей законопроtкт.

Нагадаємо, 20 грудня 2019-го нижня палата парламенту Польщі ухвалила поправки до судової реформи, які дають уряду повноваження звільняти суддів або вводити санкції щодо них.

Новини по темі

Очільниця МОЗ пробуде два тижні на карантині разом з евакуйованими в Нових Санжарах.

Очільниця МОЗ пробуде два тижні на карантині разом з евакуйованими в Нових Санжарах

Міноборони встановило виплату військовим для вирішення соціально-побутових питань.

Міноборони встановило виплату військовим для вирішення соціально-побутових питань

«Шахтар» переміг «Бенфіку» у першому матчі 1/16 фіналу Ліги Європи.

«Шахтар» переміг «Бенфіку» у першому матчі 1/16 фіналу Ліги Європи

Група нардепів вимагає від СБУ розслідувати протести у Внниках.

Група нардепів вимагає від СБУ розслідувати протести у Внниках

Не таким небезпечним є коронавірус, як вірус зневаги ближнього, – Блаженнійший Святослав.

Не таким небезпечним є коронавірус, як вірус зневаги ближнього, – Блаженнійший Святослав

Продовжуючи переглядати Цікаві новини (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie