День в історії - завершення виведення радянських військ із Афганістану.

15 лютого 1989 року завершилося виведення радянських військ із Афганістану. У збройному конфлікті, що тривав майже десятиліття загинули понад 14 тисяч радянських військовослужбовців і щонайменше 200 тисяч афганців – військових та цивільних.

15 лютого 1989 року генерал-лейтенант Борис Громов, згідно з офіційною версією, став останнім радянським військовослужбовцем, який переступив по Мосту Дружби кордон двох країн. Але в Афганістані залишалися радянські вояки, що потрапили в полон та прикордонники, що прикривали виведення військ. Прикордонні війська КДБ СРСР охороняли радянсько-афганський кордон на території Афганістану до квітня 1989 року.

УІНП

Новини по темі

15 років тому помер Папа Римський Іван Павло ІІ

2 квітня 2005-го у віці 84 роки від септичного шоку та серцево-судинного коллапсу помер Папа Римський Іван Павло ІІ.

День в історії - російські військові перейшли на бік української армії.

Тульська бригада Червоної армії перейшла на бік Армії УНР 2 квітня 1919-го у Мозирі - тепер Білорусь.

100-тисячний майдан українців: як у Києві вперше відзначили Свято свободи.

1 квітня 1917 року за ініціативою Центральної Ради в Києві відбулося Свято свободи. 100-тисячний мітинг патріотичних сил на Софійському майдані засвідчив устремління українців до національного самовизначення та підтримав територіальну автономію У...

«Чорна смерть» : як люди рятувалися від чуми

У зв’язку з подіями останніх місяців у світі тема Великої пандемії «Чорної смерті» отримала нове життя у медійному просторі.

Археологи розкопали святилище, на якому приносили жертви богу війни.

Археологи виявили в Іракському районі Гірсу ритуальну яму, присвячену месопотамському богу війни Нінгірсу. Знахідці близько 5 тис. років. Колись на ділянці знаходилося стародавнє шумерське місто Урук.

Продовжуючи переглядати Цікаві новини (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie