Запах кохання: вчені розповіли, що допоможе швидко засинати.

Запах коханої людини допомагає швидше заснути та робить сон більш ефективним – футболка коханої людини, надіта на подушку, допоможе заснути, навіть якщо запах практично не відчувається.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Psychological Science.

«Все більше доказів свідчать про те, що близькі стосунки обов’язкові для нашого здоров’я. Але набагато менше ми знаємо про роль запахів у відносинах і процесах соціальної підтримки. Це дослідження дає додаткові докази того, що запах романтичного партнера робить сон більш ефективним», – розповіла Франсес Чен з Університету Британської Колумбії, співавтор дослідження.

Раніше вже було відомо, що романтичні стосунки та близький фізичний контакт можуть бути корисні для фізичного і психічного здоров’я, включаючи поліпшення сну. Також дослідження демонстрували сильний вплив запахів на головний мозок. Але до теперішнього часу не було чітко показано зв’язок між цими явищами.

Учасниками експерименту стали пари, які перебували у відносинах не менше трьох місяців. У дослідженні вчені попросили одного з партнерів носити просту бавовняну футболку протягом доби. У цей період «носії» футболок мали уникати дій, які призводять до появи сильних запахів, наприклад, важких вправ або вживання гострої їжі. Їм не можна було користуватися парфумерією та дезодорантами. Після цього футболку герметично закривали і заморожували.

Далі другому партнеру давали дві однакових футболки: одну від коханої людини, другу – чисту або після носіння незнайомим. Коли учасники дослідження використовували як наволочки для подушки футболку свого партнера, вони спали більше ніж на дев’ять хвилин довше протягом ночі. Це дає більше години додаткового сну в тиждень без більш тривалого перебування в ліжку. Сон ставав більш ефективним.

Щоб оцінити ефективність сну, вчені використовували спеціальні датчики. Учасники дослідження повідомляли про своє сприйняття сну щоранку. Ті, хто спав на футболці партнера, повідомляли про більшу задоволеність сном.

Вчені відзначили, що ефективність такого методу поліпшення сну зіставили з ефективністю прийому добавок з мелатонином. Автори дослідження вважають, що така стратегія може допомогти краще спати людям, які змушені подорожувати окремо.

До слова, приблизно кожна третя доросла людина страждає від безсоння. Як з’ясували вчені, однією з його причин може виявитися цукор. Вміст в раціоні великої кількості рафінованих (очищених) вуглеводів – білого хліба, газованих напоїв, доданих цукрів і очищених злаків – збільшує ймовірність розвитку безсоння.

Також повідомлялося, що безсоння є розладом функції сну, при якому у хворого спостерігається порушення фізичного і психічного самопочуття. При постійному безсонні підвищується ризик розвитку коронарних хвороб серця, інфарктів і інсультів.

Новини по темі

От опухолей до бесплодия: в магазине нам вручают смертельную опасность.

 Кассиры вообще не выходят из зоны риска

Нежелательная растительность: как избавиться от волос на ногах.

Косметологи поделились хорошим способом избавления от "лишних" волос.

Українців з поїзда Київ-Москва відпустили з російської лікарні.

У 13 громадян України не виявили ознак зараження новим коронавірусом

Врач опроверг известный миф о влиянии кофе на организм.

Врач опроверг известный миф о влиянии кофе на организм

«Звіт по гарячих слідах»: лікар Комаровський з’їздив у Нові Санжари .

Комаровський звинуватив чиновників у бездіяльності і невмінні пояснити людям те, що відбувається

Продовжуючи переглядати Цікаві новини (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie