Як відмовитися від центрального опалення: українцям дали корисну пораду.

В Україні стартує опалювальний сезон, напередодні різко зростає кількість бажаючих відмовитися від центрального опалення та перейти на автономне опалення.

Як це зробити, розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Страна.

Порядок переходу на індивідуальну систему опалення був нещодавно затверджений міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Перейти на автономне опалення можна лише тоді, коли понад 50% квартир в будинку вже відключені від центрального опалення.

Заявити про своє бажання відключитися від центрального опалення треба у спеціальну комісію при органах місцевого самоврядування, яка протягом місяця розгляне заяву.

“Якщо комісія все ж дала “добро” на відключення, то вона ж повинна порекомендувати які джерела тепла використовувати – твердопаливний, електричний, газовий котел, або щось інше, індивідуально дл кожного або один котел для всіх. Це вирішується під конкретну ситуацію “, – пояснив експерт в сфері житлово-комунальних послуг, виконавчий директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Андрій Никончук.

Проте масове відключення неможливе, адже процедура непроста і багатоступенева, до того ж недешева. За словами глави комітету з питань житлово-комунальної інфраструктури, благоустрою, екології та охорони навколишнього середовища Громадської ради при КМДА Олега Попенка, перехід на автономне опалення коштує 16-18 тисяч гривень.

Нагадаємо, раніше стали відомі нові тарифи на опалення, за якими жителі Києва оплачуватимуть комунальні послуги в опалювальному сезоні – 2019-2020.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися