Православна церква України поступово відновлює богослужіння за участю вірян.

З 22 травня Православна церква України поступово поновлює богослужіння за участю мирян у регіонах, де простежується покращення епідеміологічної ситуації. Про це йдеться у повідомленні ПЦУ в Facebook.

Текст звернення:

Дорогі брати і сестри, ми всі чекали на той момент, коли знову матимемо змогу спільно збиратися за богослужіннями у наших храмах. Адже для нас, християн, важливо особисто брати участь у Божественній літургії, причаститися Святих Христових Таїн.

Увесь час карантинних заходів Православна Церква України дотримувалась обмежень, розділяючи цей тягар з усім українським суспільством. Для кожного із нас це також було і можливістю розбудувати свою домашню Церкву, більше та сумлінніше молитися в оселі. Та вірні потребують духовної підтримки у спільній молитві та причастя Святих Таїн у храмі Божому. Тож у зв’язку із поступовим зняттям Урядом обмежень карантину Православна Церква України з 22-го травня поступово відновлює спільні богослужіння за участі мирян з дотриманням визначених заходів безпеки в регіонах, в яких простежується покращення епідеміологічної ситуації.

Зазначаємо, що залишається обов’язок під час перебування у храмах дотримуватися карантинних вимог. Тож закликаємо всіх вірних, які проявили себе під час карантину як свідомі та відповідальні громадяни, і надалі керуватись мудрістю, розважливістю, любов’ю та повагою до своїх ближніх, турбуючись про їхнє здоров’я.

Відповідно до рішення Кабінету Міністрів України дозволяється проведення богослужінь за умови участі не більше однієї особи на 10 метрів квадратних площі храму. Перед тим, як піти на богослужіння потрібно виміряти температуру. Варто залишитися вдома, якщо ви погано почуваєтесь чи маєте ознаки респіраторних захворювань, контактували нещодавно з хворими. У разі доброго самопочуття, до храму заходити лише в масках. У тому разі, коли людина її не має із собою, парафія має запропонувати її вірянам. Також у храмі обов'язково мають бути наявні дезінфікуючі засоби, розташовані одразу при вході. Окрім цього, варто регулярно дезінфікувати храм та поверхні, хоч для вшанування ікон досі достатньо поклону.

У тому разі, коли храм заповнений відповідно до норм карантину, інші віряни можуть брати участь у богослужінні на території храму – із дотриманням “соціальної дистанції”. Для цього священнослужителям варто попередньо позначити місця для зручності та безпеки вірян. За можливості – розташувати на вулиці засоби трансляції. Причастя буде як і раніше подаватися кожному окремо в руки. Перед самим Таїнством як і священник, так і миряни повинні окремо продезінфікувати руки.

Усіх священнослужителів просимо закликати вірян дотримуватися соціальної дистанції як всередині, так і на вулиці, звершувати богослужіння згідно з усіма заходами безпеки, зокрема забезпечити храми антисептиками і масками.

Православна Церква України закликає дбати як про своє духовне, так і фізичне здоров’я. Наші двері завжди відкриті. Та пам’ятаймо: коли ми заходимо у храм, ми перебуваємо у Божому Домі, де панує любов до ближнього, повага та взаєморозуміння. Ми радіємо можливості знову спільно молитися у храмах, хоч онлайн-трансляції богослужінь також триватимуть у нас на сторінках. Тому ви матимете можливість також долучатись до богослужінь дистанційно, допоки наша країна остаточно не вийде із карантину. Нехай послаблення обмежень спонукає нас до ще більшої роботи над поліпшенням ситуації. Будьмо мудрими, відповідальними у всіх своїх вчинках та вдячними Богу за Його милість.

Нагадаємо, як повідомляло Гал-інфо, сьогодні, 22 травня, в Україні стартує другий з п’яти етапів виходу із карантину.

Новини по темі

В Україні цьогоріч через злочини проти журналістів - понад 400 розслідувань.

Цього року українськими правоохоронцями розслідувалося понад 400 кримінальних проваджень через злочини проти представників ЗМІ.

У Львові перевіряють дотримання карантинних заходів.

Зранку в усіх районах міста почали працювати моніторингові групи, котрі перевіряють суб'єкти господарювання та міський транспорт на дотримання карантинних заходів. Такі перевірки триватимуть протягом усіх вихідних днів на виконання доручення міськ...

Служба порятунку закликає громадян дотримуватися правил перебування у природних екосистемах.

Для того, щоб вберегти екосистеми країни від вогняної стихії та людської недбалості, рятувальники проводять комплексну роботу з попередження виникнення численних пожеж на відкритих територіях, лісах, тощо. Спільно з правоохоронцями, волонтерами та...

Якщо ви вставляєте чужі фото з Instagram на свій сайт через фрейм, то можете порушувати авторські права.

Instagram заявив, що вставлення вбудованих постів із соцмережі на інші сайти може порушувати авторські права на фото, які в них містяться.

МОЗ не забороняло партнерські пологи.

Міністерство охорони здоров'я не забороняло на центральному рівні проведення партнерських пологів.

Продовжуючи переглядати Цікаві новини (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie