Скаутський рух на Волині: історія розвитку та головні завдання.

Верховна Рада прийняла закон "Про визнання пластового руху та особливості державної підтримки пластовго, скаутського руху". Цим вона визнала організацію суспільно корисною для впровадження патріотизму серед молоді.

Скаутинг - міжнародний неполітичний молодіжний рух, який має на меті підтримувати фізичний, розумовий і духовний розвиток молоді. Його у далекому 1907 році заснував генерал-лейтенант британської армії Роберт Бейден-Павелл. Тоді він вперше зібрав хлопців на вишкільний табір.

В Україні скаутинг дістав назву "Пласт". Вперше про нього почули в 1909 році. Радянська влада офіційно заборонила скаутський рух на території СРСР у 1920-му. А вже через два роки комуністи інтерпритували його по-своєму - створивши піонерську організацію. У часи незалежності в Україні відродили пласт.

На Волині "Пласт" існує ще з кінця 80-х років. Перша спроба відновити рух була невдалою. А вже після другої, у 1999 році, організація сформувалася і існує зараз.

Депутати закон про визнання пласту прийняли, проте в ньому не передбачене державне фінансування. А відтак, молоді патріоти продовжують збирати благодійні внески. 

Нині луцька організація "Пласту" налічує більше 100 членів та членкинь. Найактивніші - віком від 16 до 18 років. Стати пластуном можна з 6-ти років.

Волинь, Луцьк, 12 канал

Instagram https://www.instagram.com/vol12channel/
сайт: https://12kanal.com
Facebook: https://www.facebook.com/vol12channel/

Copyright © 2019. Усі права захищені.

Дивитися відео на каналі "12 Канал"

Продовжуючи переглядати Цікаві новини (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie