Різдвяна коляда: традиції й головні атрибути

У День Різдва Христового в українців здавна заведено колядувати. Хоч ця традиція нині і не така масова як колись, - колядники ще не перевелись. Найбільше їх у селах. Зокрема, на Волині і досі цими піснями прославляють народження Ісуса.

Одними з основних атрибутів коляди є зірка. Її, зазвичай, носить хлопець. Зірку виготовляли із сита. Її чотири кольори означають чотири пори року та символізують добробут, хороший врожай на полях господарів.

Українські колядки вже пережили віки та покоління. Священник Іван Оринчак запевняє, що колядка - окраса Різдва.

Зміст колядки, каже духівник, не завжди варто сприймати буквально. Адже про Сонце, Місяць, Зорю у цих піснях йдеться не як про небесні тіла. Вони є рівноцінними і їх оспівують як сімейну тріаду. Проте, головне, що прославляють в колядках, - народження Божого Сина.

Але не всі колядники розуміють суть цих різвяних співів.

За звичаєм, за гарне виконання піснень колядникам дають солодощі або ж гроші. Це не варто перетворювати в заробіток, але якщо й вдалось зібрати кругленьку суму, то краще витратити її з благими намірами. 

Волинь, Луцьк, 12 канал

Instagram https://www.instagram.com/vol12channel/
сайт: https://12kanal.com
Facebook: https://www.facebook.com/vol12channel/

Copyright © 2019. Усі права захищені.

Дивитися відео на каналі "12 Канал"

Продовжуючи переглядати Цікаві новини (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie