В Україні можуть зникнути декілька міст

Ківерці - невелике волинське містечко. Цьогоріч йому має виповнитись 70 років. Але, можливо, святкувати ювілей жителі будуть у статусі селища, а не міста.

Пониження статусу Ківерців можливе, якщо у Верховній Раді приймуть новий проект закону про засади адміністративно-територіального устрою України.

Він передбачає те, що місто повинно мати більше 20 тисяч населення, селище - більше п'яти тисяч жителів. Решта - села. У Ківерцях - трішки більше 14 тисяч жителів. 

Ківерці отримали статус міста у 1951-му році. Цьому сприяв економічний та промисловий розвиток і збільшення кількості населення.

Загалом втратити свій статус можуть вісім волинських міст. Це районні центри: Горохів, Камінь-Каширський, Ківерці, Любомль та Рожище. І два маленьких містечка: Берестечко, де проживає понад 1700 людей та Устилуг з населенням більше 2000.

Якщо законопроект ухвалять, ці міста стануть селищами міського типу. Проте є вихід: населені пункти можуть об'єднуватись, таким чином змінюючи статус. Щодо районів, то кількість жителів для цієї територіальної одиниці має бути не меншою 150 тисяч жителів. В уряді досі не визначилися, скільки на Волині має бути районів - три чи чотири.

Волинь, Луцьк, 12 канал

Instagram https://www.instagram.com/vol12channel/
сайт: https://12kanal.com
Facebook: https://www.facebook.com/vol12channel/

Copyright © 2019. Усі права захищені.

Дивитися відео на каналі "12 Канал"

Продовжуючи переглядати Цікаві новини (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie